Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Podlaski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podlaski dzięki Waszej hojności może pomagać najbardziej potrzebującym osobom.  Szerokie spektrum naszej działalności pozwala nam objąć troską, opieką i pomocą wielu mieszkańców województwa podlaskiego należących do różnych grup społecznych. Pragniemy im pomóc na tyle, aby mogli żyć i funkcjonować o własnych siłach, rozwijać się, żyć godnie i być szczęśliwymi członkami danych społeczności. Wierzymy, że okazana pomoc, zachęci innych do przekazywania podobnej dobroci i troski kolejnym ludziom. Naszą wizją jest świat, pełen uczynnych osób, które dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc. Dlatego zaczynamy od Województwa Podlaskiego, gdzie mieści się filia naszej fundacji.

Dzięki każdej wpłacie, darowiźnie, pomocy rzeczowej czy środkom wpłaconym w ramach 1 procenta podatku niesiemy pomoc dla osób: ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, bezrobotnych i uzależnionych. Na sercu leżą nam również osoby poszkodowane w wyniku kataklizmów, wojen i klęsk naturalnych. Dbamy również o dzieci i młodzież.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka – poprzez liczne programy edukacyjne przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

Jeśli zastanawiasz się komu w tym roku przekażesz swój 1 procent podatku zachęcamy do wsparcia naszej fundacji.  Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podlaski posiada status organizacji pożytku publicznego (STATUS OPP), co oznacza, że możesz swój 1% podatku przekazać właśnie nam i wspomóc  szeroki zakres działań jakie realizujemy na rzecz osób potrzebujących. Są to między innymi:

Pomoc niepełnosprawnym – staramy się działać na rzecz osób które czują się wyrzucone poza margines społeczny. Naszym celem jest rozbudzić w takich osobach przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą osobom dotkniętym niepełnosprawnością fizyczną bądź umysłową I  sprzyjają integracji z osobami zdrowymi.

Pomoc potrzebującym – naszym pragnieniem jest udzielenie doraźnej pomocy osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Powody i potrzeby są różne – często niezależne od osób, które zwracają się do nas po pomoc (jak np. w 2010 roku nieśliśmy pomoc rzeczową i finansową powodzianom). Czasami w jednej chwili ludzkie życie w zderzeniu z kataklizmem, naturalnym żywiołem, chorobą czy wypadkiem zmienia się o 180 stopni, w wyniku czego osoby wcześniej dobrze prosperujące w społeczeństwie stają się osobami potrzebującymi. Również i dla takich osób przygotowujemy specjalne zbiórki finansowe (wpłaty, darowizny, SMS Pomagam) i rzeczowe, które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.

Pomoc ubogim -  Pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu przybierała bardzo różnorodny charakter. Od świątecznych zbiórek żywności, poprzez zbiórki publiczne środków finansowych na rzecz konkretnych osób, paczki żywnościowe dla dzieci z rodzin ubogich aż po edukację młodzieży i dążenie do przyszłego sukcesu na rynku pracy. Nasza fundacja ma jeszcze wiele pomysłów i planów na kolejne akcje charytatywne i niesienie pomocy ubogim. Jednak to wymaga wsparcia osób, którym powodzi się nieco lepiej. Każdy dobry uczynek – przekazanie żywności , odzieży lub darów rzeczowych podczas zbiórek czy udzielanie wsparcia finansowego służy  wyrównywaniu szans osób ubogich na samodzielne funkcjonowanie.

Pomoc młodzieży – Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podlaski obejmuje swym działaniem również młodzież, która w przyszłości będzie filarem naszego społeczeństwa. Nasza misją jest wsparcie młodych ludzi i zapewnienie im odpowiedniego wsparcia, by były gotowe do wejścia w dorosłe życie – stabilne emocjonalnie, stroniące od używek i samodzielnie poruszające się po rynku pracy. Z tego powodu organizujemy bezpłatne programy, które pomagają młodzieży już na samym początku zadbać o swoje zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Organizujemy też zajęcia dotyczące profilaktyki uzależnień oraz odwykówki dla osób, które już popadły w jakiś nałóg. Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże wielu młodym ludziom zdobyć lepszy start w przyszłość.

Pomoc dzieciom – dzieci to największa wartość każdego społeczeństwa. W końcu to one stanowią naszą przyszłość. Nasza fundacja nie zapomina więc również o najmłodszych. Organizujemy różnego rodzaju zbiórki i paczki dla maluchów (np. projekt Noworoczny Upominek). Świadczymy również pomoc na rzecz konkretnych dzieci znajdujących się w potrzebie. Naszą dumą jest to, ze edukujemy też rodziców w zakresie dbania o zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie swoich pociech. Uczymy jak naturalnie wspomagać odporność dzieci, jak komponować zdrowe, pełnowartościowe posiłki dla maluchów itd. Wszystkie te programy są bezpłatne i organizowane w ramach klubów zdrowia. Niezmiernie cieszymy się że tak wielu rodziców skorzystało już z wiedzy fachowców (lekarzy, dietetyków) i dzięki temu mogą oni zapewnić swoim pociechom lepszy (bo zdrowy) start w przyszłość.

Ważne dokumenty

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij