Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Podlaski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna - Oddział Podlaski to:

Pomoc niepełnosprawnym – staramy się działać na rzecz osób które czują się wyrzucone poza margines społeczny. Naszym celem jest rozbudzić w takich osobach przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą osobom dotkniętym niepełnosprawnością fizyczną bądź umysłową I  sprzyjają integracji z osobami zdrowymi.

Pomoc potrzebującym – naszym pragnieniem jest udzielenie doraźnej pomocy osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Powody i potrzeby są różne – często niezależne od osób, które zwracają się do nas po pomoc (jak np. w 2010 roku nieśliśmy pomoc rzeczową i finansową powodzianom). Czasami w jednej chwili ludzkie życie w zderzeniu z kataklizmem, naturalnym żywiołem, chorobą czy wypadkiem zmienia się o 180 stopni, w wyniku czego osoby wcześniej dobrze prosperujące w społeczeństwie stają się osobami potrzebującymi. Również i dla takich osób przygotowujemy specjalne zbiórki finansowe (wpłaty, darowizny, SMS Pomagam) i rzeczowe, które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe.

Pomoc ubogim -  Pomoc charytatywna osobom ubogim z naszego regionu przybierała bardzo różnorodny charakter. Od świątecznych zbiórek żywności, poprzez zbiórki publiczne środków finansowych na rzecz konkretnych osób, paczki żywnościowe dla dzieci z rodzin ubogich aż po edukację młodzieży i dążenie do przyszłego sukcesu na rynku pracy. Nasza fundacja ma jeszcze wiele pomysłów i planów na kolejne akcje charytatywne i niesienie pomocy ubogim. Jednak to wymaga wsparcia osób, którym powodzi się nieco lepiej. Każdy dobry uczynek – przekazanie żywności , odzieży lub darów rzeczowych podczas zbiórek czy udzielanie wsparcia finansowego służy  wyrównywaniu szans osób ubogich na samodzielne funkcjonowanie.

Pomoc młodzieży – fundacja ChSCh Oddział Podlaski obejmuje swym działaniem również młodzież, która w przyszłości będzie filarem naszego społeczeństwa. Nasza misją jest wsparcie młodych ludzi i zapewnienie im odpowiedniego wsparcia, by były gotowe do wejścia w dorosłe życie – stabilne emocjonalnie, stroniące od używek i samodzielnie poruszające się po rynku pracy. Z tego powodu organizujemy bezpłatne programy, które pomagają młodzieży już na samym początku zadbać o swoje zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Organizujemy też zajęcia dotyczące profilaktyki uzależnień oraz odwykówki dla osób, które już popadły w jakiś nałóg. Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże wielu młodym ludziom zdobyć lepszy start w przyszłość.

Pomoc dzieciom – dzieci to największa wartość każdego społeczeństwa. W końcu to one stanowią naszą przyszłość. Nasza fundacja nie zapomina więc również o najmłodszych. Organizujemy różnego rodzaju zbiórki i paczki dla maluchów (np. projekt Noworoczny Upominek). Świadczymy również pomoc na rzecz konkretnych dzieci znajdujących się w potrzebie. Naszą dumą jest to, ze edukujemy też rodziców w zakresie dbania o zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie swoich pociech. Uczymy jak naturalnie wspomagać odporność dzieci, jak komponować zdrowe, pełnowartościowe posiłki dla maluchów itd. Wszystkie te programy są bezpłatne i organizowane w ramach klubów zdrowia. Niezmiernie cieszymy się że tak wielu rodziców skorzystało już z wiedzy fachowców (lekarzy, dietetyków) i dzięki temu mogą oni zapewnić swoim pociechom lepszy (bo zdrowy) start w przyszłość.

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podlaski od wielu lat stawia sobie za cel również promocję zdrowia przez profilaktykę. Jesteśmy przekonani, że edukacja zdrowotna to najtańszy i najskuteczniejszy sposób ochrony ludzkiego zdrowia i jakości życia.

Dlatego też oprócz powyższych programów pomocowych realizujemy szereg zadań związanych z ochroną zdrowia.

Zadbaj o zdrowie z ChSCh  - to różne charytatywne inicjatywy promujące zdrowy styl życia podejmowane okazjonalnie, samodzielnie lub we współpracy z władzami samorządowymi lub innymi organizacjami pozarządowymi.

Głównie są to warsztaty, prelekcje i programy edukacyjne na temat zdrowia fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i duchowego. Oprócz tego organizujemy praktyczne spotkania na których uczymy np. prostych zabiegów hydroterapii, rozpoznawania i stosowania ziół w życiu codziennym, higieny kręgosłupa, zdrowego gotowania i wielu innych. Prowadzimy też warsztaty dotyczące radzenia sobie z emocjami i stresem.

Expo zdrowie – mobilna wystawa edukacyjno–diagnostyczna, mająca na celu wykonanie prostych badań profilaktycznych i wykrycie ewentualnych chorób lub zagrożeń na wczesnym etapie.

Program ten realizowany jest w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, często we współpracy z lokalnymi władzami, które pomagają w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.

Wystawa składa się bowiem z ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczy innego tematu:

Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją z lekarzem. Wierzymy, ze tego typu działania pozwalają uchronić wiele osób przed chorobami, które zależą głównie od stylu życia. Na wystawie można dowiedzieć się co zrobić, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń lub zahamować rozwój już istniejących chorób cywilizacyjnych.

Kluby Zdrowia – to bezpłatne spotkania edukacyjne bądź też spotkania w formie warsztatów, które organizowane są przez naszą Chrześcijańską Służbę Charytatywną na terenie całej Polski. Nasza filia na Podlasiu z powodzeniem przeprowadziła wiele różnorodnych spotkań w ramach klubu zdrowia w Białymstoku. Mamy za sobą szkoły zdrowego gotowania (warsztaty kulinarne), wykłady na temat zdrowego odżywiania, naturalnych metod leczenia, hydroterapii, zdrowia emocjonalnego jak również wybranych chorób cywilizacyjnych. Zajęcia są bezpłatne i dostępne dla każdej osoby, która chce pogłębić swoją wiedze na temat zdrowia.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij