Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Podlaski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

A ty ilu osobom pomogłeś w tym roku?

16.05.2011, Pomoc odzieżowa

Kleszczele, niewielkie dwutysięczne miasteczko i siedziba władz gminnych ma jeden zakład produkcyjny, zatrudniający niespełna 40 ludzi. Część osób pracuje w instytucjach samorządowych. Kilka w handlu. Pozostali z ponad 3 tysięcy mieszkańców – różnie. Bogato nie jest. A żyć trzeba. I do tego zimy tu, na zachodnim skraju Puszczy Białowieskiej do najlżejszych nie należą.

Grażyna Bieroza, wolontariuszka Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Hajnówce sytuację w gminie zna doskonale. Mieszka tu i żyje wśród ludzi. I wie, kto bez ludzkiego wsparcia sobie nie poradzi. Oboje z mężem prowadzą mikroprzedsiębiorstwa – pani Grażyna zajmuje się agroturystyką i na brak zajęć nie narzeka. Ale na pytanie, dlaczego zajęła się pomaganiem innym, uśmiecha się i mówi:

– Nie wiem. I mąż, i ja mamy to chyba we krwi. Zawsze tak było. Pomagaliśmy, jak mogliśmy. Czasem to była żywność, innym razem przekazywaliśmy coś z odzieży.

Teraz, od czerwca ubiegłego roku Grażyna Bieroza prowadzi punkt wydawania odzieży. Dyżuruje w niewielkim pomieszczeniu, które udało jej się na ten cel nieodpłatnie pozyskać. Przed zimą w każdy wtorek, a od listopada w każdy pierwszy wtorek miesiąca od 9 do 11. Buty, kurtki, spódnice, bluzki, spodnie i swetry trafiają do potrzebujących. Pani Grażyna bardzo dba o to, by rzeczy, które przekazuje, były w dobrym stanie. Dlatego niechętnie korzysta z przypadkowych źródeł. Ale jej przyjaciele i znajomi wiedzą, że za jej sprawą porządne, a im zbywające ubrania trafią we właściwe ręce.

– Już 106 osobom mogłam pomóc – w glosie pani Grażyny słychać niekłamaną radość. – Gdyby ktoś do mnie dołączył, a bardzo bym tego chciała, można by działać jeszcze skuteczniej.

A że to zacne i dające dużo satysfakcji zajęcie, warto z panią Grażyną dzielić obowiązki i zadowolenie.
Jeśli chcesz pomóc przez swój wolontariat, zgłoś się telefonicznie: 507 040 782.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Foto: archiwum ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podlaski
ul. Jurowiecka 24
15-101 Białystok

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0270 6740

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij